ZAHRADA ŽIVLŮ

V podhůří Krkonoš, v obci Lánov u Vrchlabí, uvádíme do života náš unikátní projekt "Zahradu živlů". Tento projekt si klade za cíl vytvořit pro své návštěvníky příjemné prostředí, využívající výhody pobytu v krásné přírodě v podhůří Krkonoš a jejích léčivých účinků.  V kombinaci s využitím zázemí projektu Ekofarmy a blízkého Světa HARMONIE se návštěvníkům areálu nabídne jedinečná možnost strávit v našem areálu nezapomenutelný pobyt, během něhož budou moci absolvovat vzdělávací přednášky, týkající se zdraví člověka a s tím souvisejících témat. Návštěvníci areálu se během svého pobytu dozvědí nejen to, jak o své zdraví pečovat, ale přímo po dobu svého pobytu budou moci absolvovat léčivé masáže, zkonzultovat svůj zdravotní stav s odborníky, a zejména - využít a vyzkoušet léčivé účinky naší léčivé vody v rámci unikátního projektu "Zahrada živlů".

Vodní dílo "Zahrada živlů" je zasazena do překrásné přírody Krkonoš. Přímo pod majestátní Černou horou je vybudována první část projektu na základě posvátné geometrie a principu fraktality - vodní dílo. Jedná se o soustavu propojených jezírek, které jsou napájeny horským pramenem z hloubi hor. Voda protékající jednotlivými jezírky je při své cestě v rámci této soustavy vodního díla vystavena vlivu posvátných symbolů, a ze vzduchu, slunce a krystalů různých nerostů je neustále obohacována novými podněty a informacemi, jejichž je nositelem. Tímto dochází ke zvyšování jejích léčivých účinků.

Druhá část projektu: Domy živlů Již vybudované vodní dílo je pouze první částí celého areálu. Posvátná geometrie je dána vícevrstvou geometrickou matricí, tvořící alfu a omegu celého projektu. Součástí areálu budou další čtyři stavby, které budou nositeli symboliky a významu dle posvátné geometrie a principu fraktality, a to: dům ohně, dům vody, dům větru a dům země. Geometrii každého domu tvoří čtyři dvojice fibonacciho spirál. Dvojici tvoří dvě spirály na sebe zrcadlově otočení. Tím se harmonizují obě základní energie v prostoru: tedy Jin a Jang, ženská a mužská. V každém domě bude tedy obsaženo celkem osm posvátných spirál, tvořících podkres pro jeho vnitřní prostory. Geometrická matrice má několik úrovní.

V první úrovni dochází k propojení samotného centra středového jezírka se spirálami v jednotlivých domech. V druhé úrovni se rozvíjí geometrická návaznost propojením centrálních prostor jednotlivých domů živlů s krystaly kolem středového jezírka. Ve třetí úrovni geometrie je použit fraktální postup, kdy celková geometrie kružnic domů a centrálního nádvoří se zmenší a vloží do každého domu. Všechny domy živlů budou postaveny z ekologických přírodních materiálů. Jejich střechy budou zelené, osázené rostlinami. Součástí každého domu bude venkovní terasa.